Jak dodawać kategorie, podkategorie i strony1. Dodawanie strony do istniejącej kategorii

Żeby dodać stronę do istniejącej kategorii w najprostszy sposób - dodaj link na tworzonej stronie, link powinien prowadzić do odpowiedniej kategorii. Na przykład, żeby oznaczyć stronę o nazwie JakasStrona jako podstronę kategorii JakasKategoria, wystarczy dodać link do JakasKategoria na stronie JakasStrona. To spowoduje automatyczne dodanie strony o nazwie JakasStrona do listy stron należących do wymienionej kategorii. Domyślnie, linki kategorii powinny być umieszczane na końcu strony.


2. Dodawanie podkategorii do istniejącej kategorii

Zeby utworzyć hierarchię kategorii, wystarczy postepować w podobny sposób jak przy dodawaniu stron do kategorii. Na przykład, żeby oznaczyć kategorię Kategoria2 jako dziecko (inaczej podkategoria) innej kategorii, np Kategoria1, wystarczy dodać link prowadzący do nadrzędnej kategorii Kategoria1 w kategorii Kategoria2. W ten sposób automatycznie Kategoria2 zostanie dodana do listy kategorii Kategoria1 jako jej dziecko, czyli podkategoria.


3. Tworzenie nowych kategorii

Żeby utworzyć nową kategorię wystarczy stworzyć stronę zawierającą wyrażenie {{category}}. W ten sposób strona staje się specjalną stroną kategorii i będzie zawierała listę stron należących do niej. Żeby dodać nową kategorię do nadrzędnej listy wystarczy dodać link prowadzący do nowo utworzonej kategorii.


4. Przeglądanie kategorii

Żeby przeglądać kategorie dostępne w Massapedii możesz rozpocząć przeglądanie z działów: Nauki Podstawowe Nauki, Techniki Manualne lub Informacje. Jesli wszystkie strony i podkategorie są odpowiednio linkowane jak opisano powyżej, będziesz w stanie przeglądać całą hierarchię tych kategorii.Strony informacyjne Massapedii
Nawigacja

Ostatnie zmiany
Potrzebne strony
Osierocone strony
Statystyki
Regulamin
Samouczek
Forum

Po zalogowaniu się możesz dodawać treść do Massapedii, edytować hasła oraz możesz stworzyć stronę o sobie.

Czym jest Massapedia?

Massapedia jest wielką internetową encyklopedią pojęć związanych z masażami. Jej wielką zaletą jest fakt, że KAŻDY może być jej współtwórcą.


O Massapedii :: Regulamin :: Prywatność :: Dla mediów :: Reklama :: Kontakt
Prawa autorskie zastrzeżone - 2009 - 2013 Marcin Banasiński - Massapedia
Partner Massapedii: